លោក ឆៃ ស៊ីណារិទ្ធ អះអាងនៅមុខស្ថានទូតបរទេស២៦ នឹងបោសម្អាតការឆបោកអនឡាញឱ្យអស់ពីកម្ពុជា
ថ្ងៃទី ៖ 19-02-2026, ដោយ​​ Dara007 , 14 Views
ភ្នំពេញៈ លោក ឆៃ ស៊ីណារិទ្ធ អះអាងនៅមុខស្ថានទូតបរទេស២៦ នឹងបោសម្អាតការឆបោកអនឡាញឱ្យអស់ពីកម្ពុជា ដើម្បីឈានទៅចាត់វិធានការដល់ឫសគល់នៃបញ្ហា និង ធានាថាសកម្មភាពឧក្រិដ្ឋកម្មនេះ។
ក្រសួងការបរទេសកម្ពុជា កាលពីថ្ងៃទី ១៨ កុម្ភៈ បានកោះហៅតំណាងស្ថានទូតបរទេសប្រមាណ២៦ និង និង តំណាងសហភាពអឺរ៉ុប (EU) នៅកម្ពុជា ដើម្បីរាយការណ៍ប្រាប់ពីគោលដៅរបស់រាជរដ្ឋាភិបាលក្នុងការបង្ក្រាប Online Scam ដោយក្នុងកិច្ចប្រជុំនោះ កម្ពុជាបានបង្កើនការបង្រ្កាបលើសកម្មភាពឆបោកតាមប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យា ក្នុងក្របខណ្ឌនៃយុទ្ធនាការទូទាំងប្រទេស ដើម្បីបោសម្អាត និង ឈានទៅលុបបំបាត់ការឆបោកអនឡាញ ដែលប្រភេទឧក្រិដ្ឋកម្មឆ្លងដែននេះឱ្យអស់ពីប្រទេសកម្ពុជា។
លោក ឆៃ ស៊ីណារិទ្ធ ទេសរដ្ឋមន្ត្រីទទួលបន្ទុកបេសកកម្មពិសេស និង ជាប្រធានលេខាធិការដ្ឋានគណៈកម្មការចំពោះកិច្ចប្រយុទ្ធប្រឆាំងការឆបោកតាមប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យា (គ.ប.ឆ.ប.) បានគូសបញ្ជាក់ថា ចាប់តាំងពីខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥ រហូតដល់ដើមឆ្នាំ ២០២៦ អាជ្ញាធរកម្ពុជាបានបង្ក្រាបការឆបោកអនឡាញ ២០០ករណី ពាក់ព័ន្ធទីតាំងសរុបចំនួនប្រមាណ ២.៥០០ កន្លែង រឹបអូសវត្ថុតាងរួមមានកំព្យូទ័រចំនួន ១០.៤៤៤ គ្រឿង ទូរស័ព្ទស្មាតហ្វូន ៣៦.៤៧៦ គ្រឿង ព្រមទាំងសម្ភារៈជាវត្ថុតាងផ្សេងទៀត។